محل تبلیغات شما

پیوند اولیه والدین و فرزند - چگونه می توانم با فرزندم حساس رفتار کنم؟
اتحاد برای کودکان

پیوند بی نظیر بین کودک و والدینش یکی از مهمترین روابط زندگی است. والدین تا حدود زیادی چگونگی ایجاد این پیوند را تعیین می کنند ، خواه کودک با اطمینان و ناامنی به والدین خود متصل شود. اما والدین چگونه می توانند از کودک خود حمایت کنند تا با خیال راحت محدود شود؟

1. به والدین بگویید
"دختر ما لیزا 12 ماهه است. من در واقع آنها را در تمام طول روز با آنها دارم. بیشتر اوقات او در اتاق نشیمن ما بازی می کند. اما به عنوان مثال وقتی از اتاق خارج می شوم تا به آشپزخانه بروم ، او بلافاصله شروع به گریه می کند. وقتی برمی گردم ، او آرام می شود ، خدا را شکر خیلی سریع ، از دیدن من خوشحال است و بازی خود را ادامه می دهد. آیا عادی است که هر وقت بروم گریه کند؟ دختر دوست دختر من بسیار متفاوت است. اگر مادر آنجا نباشد ، او می تواند به تنهایی بازی کند. "Heidi K. (26 ساله)

وی گفت: "وینسنت ما (هشت ماه) در واقع یک نوزاد شاد و باز است. او همیشه اجازه می داد همه او را به خوبی حمل کنند و هیچ ترسی از غریبه ها نشان نداد. و ما واقعاً به طبیعت باز و شاد او افتخار می کردیم! اما اخیراً کاملاً تغییر کرده است. گریه می کند و وقتی غریبه ها به او نزدیک می شوند ، می ترسند. او مانند یک جایگزین به نظر می رسد. جوشوا B. (38 سال)

2. پیوند به چه معنی است؟
وقتی والدین در مورد اصطلاح دلبستگی فکر می کنند ، به طور خودجوش اصطلاحاتی از قبیل رابطه ، عشق ، مراقبت و نزدیکی را به وجود می آورند. به سرعت مشخص می شود که شما واقعاً فقط به معدود افراد زندگی خود محدود هستید. رابطه بی نظیر کودک و والدینش یکی از این معدود و در عین حال موقعیت ویژه ای را در بین آنها به خود اختصاص می دهد. اما پیوند به چه معنی است؟

صحافی در برخورد روزمره والدین و نوزاد بوجود می آید. یک تبادل حساس هماهنگ ، به عنوان مثال هنگام تغذیه ، تغییر ، بازی ، اعتماد به نفس را افزایش می دهد و باعث می شود کودک و والدین بهتر با یکدیگر آشنا شوند و کودک با والدین خود احساس آشنایی و ایمنی کند. بنابراین می توان دلبستگی را با پیوندی امن و بین والدین و فرزند مقایسه کرد که نامرئی آنها را در طول فضا و زمان با یکدیگر ارتباط می دهد.

رشد پیوند بین والدین و فرزند در دوره قبل از تولد آغاز می شود و به طور قاطع تحت تأثیر تجربیات در دوران بارداری و زایمان و همچنین در ماه های اول زندگی قرار می گیرد. اگرچه هر کودک به ناچار با والدین خود پیوند برقرار می کند ، اما کیفیت پیوند متفاوت است. از کیفیت پیوند کودک با والدینش می توان استفاده کرد که دقیقاً چگونگی رفتار کودک به عنوان یک بزرگسال در برخورد با افراد دیگر و مشکلات ایجاد می شود. کودکی که والدین خود را به عنوان حساس و پشتیبان تجربه می کند ، احتمالاً خود را نیز دوست داشتنی و شایسته تجربه می کند.

با توجه به این ، کودکانی که دارای ایمنی مناسب هستند ، می توانند برای مثال انگیزه های تهاجمی خود را در بزرگسالی کنترل کنند. در مقایسه با کودکان ناامن ، آنها بیشتر از خود اعتماد به نفس و اعتماد به نفس نشان می دهند ، از نظر اجتماعی صالح هستند و توانایی بهتری در مقابله با مشکلات در شرایط دشوار دارند. از طرف دیگر کودکان غافل ، یک تصویر درونی منفی از خود غیرقابل تحمل و غیرقابل قبول می دانند و کمتر با اعتماد به نفس قادر به برقراری روابط هستند.

پیوندی از طریق تعامل کودک با والدین ایجاد می شود. بعد از سال اول زندگی می توان یکی از چهار سبک دلبستگی مختلف را در نوزادان مشاهده کرد: حالت ایمن ، جلوگیری از عدم امنیت ، غیر ایمن بودن و دوسو بودن.

پیوند امن

نوزادان محدود با خیال راحت گریه می کنند وقتی مادرشان آنها را تنها می گذارد. گریه سپس بیان ترسی است که آنها در لحظه جدایی تجربه می کنند. از آنجا که آنها نمی توانند بدانند که مادرشان در حال بازگشت است ، احساس می کنند که تنهایی ، درمانده اند ، از آنجا گذشته اند و حتی می ترسند.

نوزادان با ایمنی تماس می گیرند ، او را دنبال می کنند و به محض ترسیدن سریعاً به دنبال نزدیکی با او می روند. آنها می توانند نیازهای دلبستگی خود را بسیار واضح نشان دهند و به دلیل حساسیت والدین در داخل ، اعتماد به نفس بالایی را ایجاد کنند که مادرشان برمی گردد و او را آسوده می کند ، چیزی که در آغوش گرفتن او است. برای کودکان با ایمن بودن ، مادر نقش "پناهگاه امن" را بر عهده می گیرد که همواره محافظت می کند و در صورت ترس از آن می توان بازگشت.

پیوند عدم اطمینان

به نظر می رسد نوزادان که به صورت ناامن و اجتناب ناپذیر در می آیند ، متوجه جدایی مختصر از مادرشان نمی شوند. آنها هنگام بازگشت احساسات کمی نشان می دهند. آنها از نزدیکی و تماس جلوگیری می کنند ، برای مثال چرخاندن بدن و چرخاندن پشت آنها به مادرشان. در عوض ، آنها نگران بازی خود هستند. این بچه ها آموخته اند که احساسات خود را نشان ندهند زیرا مادرشان احتمالاً آنها را دوست ندارد. این مادران نسبت به فرزند خود بسیار حساس نیستند.

پیوند نامشخص

این مادران وقتی مادرشان از اتاق خارج می شوند واکنش نشان می دهند. آنها فریاد می زنند ، گریه می کنند و به او چسبیده اند. آنها آموخته اند که ترس خود را به طرز چشمگیری نشان دهند. با بازگشت مادرشان ، فرزندان به سختی آرام می شوند و رفتار عصبانی و پرخاشگرانه نسبت به مادر نشان می دهند. پس از جدایی ، شما بین نیاز به نزدیکی و پرخاشگری در تضاد هستید.
پیوند بی نظم / گسسته

این نوزادان رفتارهای آشکار ، مانند یخ زدگی در رفتار ، حرکات کلیشه ای حرکت یا رفتارهای متناقض نشان می دهند ، مانند راه رفتن با خوشحالی به مادر بعد از بازگشت ، اما متوقف کردن نیمه راه ، چرخاندن و افتادن روی زمین هنگام بازگشت مادرشان پرتاب و پاره کردن.

این الگوی دلبستگی به ویژه در کودکانی که سوء استفاده را تجربه کرده اند و در کودکانی که به ویژه نسبت به مادر حساس هستند ، بیان می شود. والدین تا حد زیادی نحوه ایجاد پیوند را تعیین می کنند ، خواه کودک به طور ایمن یا ناامن به والدین محدود شود. اما والدین چگونه می توانند از کودک خود حمایت کنند تا با خیال راحت محدود شود؟

3. تربیت روزمره
هنگامی که والدین به سیگنالها و نیازهای بیان شده توسط کودک پاسخ می دهند ، رفتار آنها حساس خوانده می شود. والدین حساس به معنای مشاهده کودک از نزدیک ، شناخت نیازهای او و پاسخگویی مناسب آن است. رفتار والدین هنگامی احساس می شود که والدین سیگنال های کودک را درک کنند ، آنها را به درستی تفسیر کرده و بلافاصله و متناسب با آنها واکنش نشان دهند. این احساس به کودک این احساس را می دهد که والدین می توانند با عشق و اطمینان از آن مراقبت کنند و دقیقاً آنچه را که لازم است به او بدهند.

معمولاً والدین یک کارنامه شهودی از رفتار دارند که می توانند برای کمک به رشد فرزندشان از آنها استفاده کنند. بیشتر اوقات ، آنها بطور مستقیم نیازهای کودک خود را تشخیص می دهند و بر حسب حساسیت واکنش نشان می دهند. کودک با بهزیستی ، بعداً با لبخند و تماس چشمی واکنش نشان می دهد ، که به نوبه خود رضایت خاطر را ایجاد می کند و آنها را به سمت سیگنال های مثبت مانند لبخند زدن ، صحبت کردن و حساسیت سوق می دهد. اگر کودک ناراضی ، شکایت یا گریه کند ، والدین سعی می کنند نیاز پشت آن را دریابند. در صورت برآورده شدن نیاز ، کودک دوباره سیگنال های مثبت را ارسال می کند. با این حال ، این مبادله نه تنها پیوند ایجاد می کند زیرا والدین نیازهای فرزند خود را برآورده می کنند. دلبستگی به این دلیل بوجود می آید که والدین با کودک خود در تماس حساس باشند. آنها با کودک خود صحبت می کنند و کودک پاسخ می دهد ، اگرچه هنوز نمی توانند صحبت کنند. این ژست ها ، نگاه ها و لمس هایی است که هم والدین و هم فرزندان با آنها ارتباط برقرار می کنند. هرچه بهتر بتوانید یکدیگر را تنظیم کنید ، احتمال ایجاد پیوند امن بیشتر است.

با این وجود ، این می تواند به والدین کمک کند تا بدانند کدام رفتار باعث ایجاد امنیت و امنیت در کودک شما می شود و از این رو می تواند آن را به رشد مثبت برساند. شما می توانید در فصل بعد متوجه شوید که چه کاری می توانید برای تامین امنیت کودک خود انجام دهید.

4- زمین جدید را بشکنید
یاد بگیرید که کودکان را درک کنید

مثال 1 در فصل اول

یک پناهگاه امن برای کودک خود باشید!

هنگامی که نوزادان کاملاً ایمان - مانند لیزا در مثال ما - گریه می کنند ، این یک ابراز ترس است که آنها در لحظه جدایی از آنها احساس می کنند. از آنجا که آنها نمی توانند بدانند که مادرشان در حال بازگشت است ، احساس می کنند که تنهایی ، درمانده اند ، از آنجا گذشته اند و حتی می ترسند. نوزادان با ایمنی تماس می گیرند ، او را دنبال می کنند و به محض ترسیدن سریعاً به دنبال نزدیکی با او می روند. آنها می توانند نیازهای دلبستگی خود را بسیار واضح نشان دهند و به دلیل حساسیت والدین در درون آنها ، اعتماد به نفس بالایی را ایجاد کنند که مادرشان برمی گردد و او را آسایش می دهد ، به عنوان مثال با آغوش گرفتن او. برای کودکان با ایمن بودن ، مادر نقش "پناهگاه امن" را بر عهده می گیرد که همواره محافظت می کند و در صورت ترسیدن می توان به آن بازگشت. وقتی هیدی برمی گردد لیزا بلافاصله به دنبال نزدیکی مادرش می رود. او خوشحال است که مادرش برگشته است. پس از آسایش مادرش ، می تواند از او جدا شود و به بازی خود ادامه دهد. نوزادان نامشخص در چنین شرایطی رفتارهای متفاوتی دارند.

سه نوع رفتار دلبستگی ناایمن یا گسسته وجود دارد:

با بازگشت مادر ، کودک از نزدیکی و تماس جلوگیری می کند و کاملاً به بازی روی می آورد.
کودک به گونه ای بیش از حد واکنش نشان می دهد که آرام کردن پس از مدت طولانی پس از بازگشت مادر دشوار است.
هنگام بازگشت ، کودک رفتارهای آشکار ، مانند سفتی در رفتار ، حرکات کلیشه ای کلیشه ای یا رفتارهای متناقض نشان می دهد ، مانند حرکت قدم زدن با شادی به سمت مادر پس از بازگشت ، اما متوقف شدن در نیمه راه ، چرخاندن و پرتاب خود بر روی زمین و با شدت گرفتن.
اگر متوجه شدید که رفتار کودک شما به یکی از سه نوع مختلف گرایش دارد ، حتما باید یاد بگیرید که کودک خود را با حساسیت اداره کنید. می توانید در راه حل های پیشنهادی نحوه انجام این کار را بیابید.

خودت را تماشا کن

مثال 2 در قسمت اول

بیگانگی به عنوان بیان تقویت تقویت پیوند.

بیان پیوند در حال توسعه به اصطلاح بیگانگی است که تقریباً در تمام نوزادان در حدود ماه هشتم زندگی رخ می دهد. پدر وینسنت ، جوشوا ، نباید با این مسئله ناآرام شود. غریبه گامی جدید مهم در رشد فرزندش و بیانگر تقویت پیوند وینسنت با جوشوا است. از ماه هشتم زندگی ، درک حسی کودک تمایز بیشتری پیدا می کند. از این پس کودک قادر به تفکیک بین آشنا و عجیب است. اگر پدر را از دست بدهد ، یقین ندارد که پدرش هنوز در همان نزدیکی است. وینسنت از اعتماد کور به بی اعتمادی سالم به جدید تغییر می کند. وینسنت همیشه در کنار افراد آشنا قرار می گیرد. این مکانیسم محافظ طبیعی از وینسنت که به تازگی در حال تحرک است از موقعیت ها محافظت می کند
به فرزند خود امنیت دهید!

جوشوا باید سعی کند که تغییر پسرش را سالم و متناسب با سطح رشد خود قلمداد کند. او می تواند پاسخگوی نیازهای پسرش و همدلی بیشتری باشد. بنابراین اعتماد بین این دو می تواند بیشتر شود. به واسطه تجربه امنیت و امنیت ، وینسنت به زودی متوجه خواهد شد که پدرش وقتی می بیند غریبه ای به جای او ، برای او حضور دارد.

5- راه حل های پیشنهادی
تحقیقات در زمینه توسعه روابط والدین و فرزند نشان داده است که همدلی والدین برای کودک تأثیر اساسی در پیشرفت بیشتر این رابطه دارد. احساسات مثبت والدین نسبت به فرزندشان در شکل گیری پیوند امن نقش بسزایی دارد. بیشتر اوقات ، والدین احساسات کودک خود را بطور بصری تشخیص می دهند و می توانند با توجه به نیازهای اساسی خود واکنش نشان دهند. اما والدین چگونه می توانند نسبت به فرزند خود حساس تر رفتار کنند؟

تا حد امکان مراقب باشید

اصولاً والدین همیشه باید تمام توجه خود را به کودک خود اختصاص دهند تا بتواند نیازهای آنها را درک کند. از نظر عملی ، این بدان معناست که در همه شرایطی که شما در نزدیکی کودک هستید ، مانند شیردهی ، باید از نظر ذهنی ، عاطفی و رفتاری روی کودک متمرکز شوید تا بتوانید سیگنالهای ضعیف تری از کودک دریافت کنید. این امر به بهترین حالت انجام می شود اگر مادر ارتباط چشم با کودک داشته باشد.

سعی کنید سخنان کودک را به درستی تعبیر کنید

فقط والدین می توانند با گذشت زمان تمایز قایل شوند که کودک گریه می کند به دلیل گرسنگی ، درد یا کسالت. اول از همه ، آنها به مرحله آزمایش بستگی دارند. این به همدلی با وضعیت کودک کمک می کند. ملاحظاتی مثل: "حالا من مدت مدیدی با کودک بازی کردم. آیا گریه می کند زیرا اکنون گرسنه است یا اکنون خسته است؟ "به شما کمک می کند.

پاسخگوی نیازهای کودکان است

اگر والدین نیاز کودک را درک می کنند ، باید به درستی پاسخ دهید. یعنی آنها هنگام خسته شدن باید با کودک بازی کنند و هنگام گرسنگی کودک را تغذیه کنند. تغذیه کودک با یک برنامه ، نیازهای او را برآورده نمی کند. در هنگام گرسنگی با کودک بازی نکنید.

بلافاصله به نیاز کودک پاسخ دهید

والدین باید فوراً پاسخگوی نیاز فرزندشان باشند. کودک نمی تواند در ماه های اول زندگی صبر کند. این وضعیت فعلی "عدم تحقق یک نیاز" را غیرقابل تغییر و ابدی می داند. با این حال ، از آنجا که همه نیازهای وی احساس حیاتی می کنند ، در صورت عدم پاسخ سریع از مراقب ، ناامیدی وجود خواهد داشت. کودک هنوز آموخته است که بین رفتار خود و پاسخ والدین ارتباط وجود دارد. فقط با واکنش سریع می توانید به کودک این احساس را بدهید که رفتار او در منطقه می تواند تغییری ایجاد کند.

کمک بگیر

اگر در برخورد با کودک خود به پشتیبانی حرفه ای نیاز دارید ، توصیه می کنیم دوره ای SAFE SA را طی کنید. SAFE® توسط محقق دلبستگی مونیخ و مدرس خصوصی دکتر ساخته شد. پزشکی. کارل هاینز بریش توسعه یافت. در مجموع 10 سمینار تمام روزه از آغاز بارداری تا پایان سال اول زندگی کودک ، والدین متخصصان بیمارستان کودکان دانشگاه در دکتر. بیمارستان کودکان فون Haunerschen مونیخ اطلاعات مربوط به رشد کودک ، آموزش حساسیت به فیلم برای تقویت مهارت های والدین و امکان کمک به تکنیکال در هر زمان از طریق خط تلفن داغ.

همچنین این امکان را به والدین می دهد تا در تجربیات آسیب زای دوران کودکی خود از کمک روان درمانی استفاده کنند و بدین ترتیب چرخه شرور عبور از آسیب هایی که در کودک خود تجربه کرده اند را در قالب سوء استفاده ، سوء استفاده و غفلت بشکنند.

مبانی نظری ثروتمند شدن از دیدگاه نخبه های اقتصادی

تحقیق د مورد علم مرموز روانشناسی و تاثیر آن در زندگی

پیوند اولیه والدین و فرزند.چگونه می توانم با فرزندم حساس رفتار کنم؟

، ,کودک ,والدین ,کند ,پیوند ,نشان ,می کنند ,می کند ,می دهد ,خود را ,کودک خود ,دلیل حساسیت والدین ,توانند نیازهای دلبستگی ,پیوند اولیه والدین

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
مشاور دیجیتال مارکتینگ و مدیریت کسب و کار من و توبه لات اصفهان علی کرم گنده اصفهان zero خرید اینترنتی فرش ماشینی کاشان میهن آموزش مقاومت ترجمتن ، ارائه خدمات ترجمه و بازخوانی رضا موسوی تهران آموز